Kalamita na Orave. Obce vyhlásili mimoriadnu situáciu

Oravská Lesná Ľubomír Franko

Intenzívne trvalé snehové zrážky spôsobili na Orave a Kysuciach chaos. Mnohé obce vyhlásili mimoriadny stav, viaceré cesty sú ťažko prejazdné. 

Najhoršia situácia je aktuálne na Hornej Orave. V oblasti niektorých obcí, ktoré sa nachádzajú v Námestovskom okrese vyhlásili dokonca mimoriadnu situáciu.

Mimoriadna situácia bola zatiaľ vyhlásená v Oravskej Polhore, v Oravskej Lesnej, v Mútnom a na Kysuciach v oblasti obce Skalité. 

Trvalé zrážky by už mali dočasne začať ustávať, no postupne prechádzajú do konvektívneho charakteru. Znamená to, že zrážky prejdú do charakteru intenzívnych snehových prehánok, ktoré by mali postupne ustávať. 

Zajtra bude zrážok už menej a vyskytovať sa budú len na krajnom severe, nebudú však intenzívne. Zmena príde opäť zajtra večer, kedy k nám dorazí frontálny systém. Ten prinesie intenzívne sneženie do celej západnej polovice Slovenska vrátane Kysúc a Oravy.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd