Na severe husto sneží. Kalamita uzatvára cesty

Peter Minárik

V oblasti severného Slovenska sa začal prejavovať vlhký vzduch. Ten tu prináša sneženie, ktoré by malo zotrvávať až do stredajšieho večera.

V Žilinskom kraji sa už naplno prejavuje vlhké, severozápadné prúdenie. Toto prúdenie je vlhké, nakoľko vzduch, ktorý tu prúdi pochádza až zo Severného mora. 

V tomto prúdení sa neustále vytvárajú početné zrážkové bunky, ktoré majú vplyv na počasie na severe územia. Tieto zrážkové bunky prinášajú zrážky predovšetkým na severozápadné a severné náveterné strany hôr, kde do stredy spadne aj najviac snehu. 

Nesneží však len v oblastí hôr, ale už aj v nižších polohách. Podľa aktuálnych informácii webu zjazdnost.sk sú viaceré cesty na Orave, Liptove, či v oblasti Tatier pod snehom. Pod snehom sú aj niektoré úseky diaľnice D1. Snehu je na cestách čoraz viac.

 

Husté sneženie hlásite aj z Dolného Kubína, či z Liptovského Mikuláša. V okolí Dolného Kubína sa šmýka niekoľko kamiónov a sneh na cestách rýchlo pribúda, pričom situácia sa zhoršuje. Už teraz sú viaceré cesty na dolnej Orave ťažko prejazdné.

Cesta z Dolného Kubína smerom na Námestovo je aktuálne neprejazdná. Uzavretý je aj úsek medzi Terchovou a Zázrivou.

Skrížený kamión je hlásený z horského priechodu Brestová smerom do Dolného Kubína. Ťažko prejazdný je aj úsek medzi Ružomberkom a Dolným Kubínom.

Pre sneženie a poľadovicu je problémovo prejazdná aj diaľnica D1 medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, kde už došlo k nehode.

Uzavretý je aj cestný ťah do Českej republiky z Čadce, kde došlo k nehodám.

foto: Irena Papíková

 

Polícia pre kamióny uzavrela aj horský priechod Donovaly, ktorý je taktiež pod snehom. Ťažko prejazdná je aj Čertovica.

foto: Miroslav Kucerak

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd