KALAMITA: Na severe vyhlasujú mimoriadnu situáciu

Peter Minárik

Na severe Slovenska je to veľmi zlé. Do intenzívneho sneženia sa pridáva veľmi silný vietor, ktorý komplikuje situáciu. Mimoriadnu situáciu vyhlásili v ďalších oblastiach.

Na severe Slovenska neutícha výdatné sneženie. Spolu s ním fúka veľmi silný vietor, ktorý zhoršuje dopravnú situáciu na severe. Snehová fujavica vytvára biele peklo, cez ktoré nie je nič vidieť a cestári nemajú šancu udržiavať cesty zjazdné. 

Na cestách veľké problémy

Najhoršia dopravná situácia je na Kysuciach a na Orave. Hraničný priechod medzi Čadcou a Českou republikou uzavreli. V okolí Čadce je veľké množstvo skrížených a šmýkajúcich sa kamiónov. Neprejazdná je cesta medzi Žilinou a Čadcou a v Čadci je dopravný kolaps.

 

Video nájdete aj na Youtube. Sledujte nás

Kolóny sa však tvoria aj v okolí Dolného Kubína. Šmýka sa aj osobným autám na Donovaloch a na Šturci. Tieto horské priechody sú pre vozidlá nad 10 metrov uzavreté. Problémy sú hlásené aj z Čertovice.

Vyhlásili mimoriadnu situáciu

V Žilinskom kraji vyhlasujú ďalšie samosprávy pre kalamitu mimoriadnu situáciu. Tá aktuálne platí v meste Čadca a v obciach: Radôstka, Nová Bystrica, Makov, Klokočov, Olešná, Raková, Korňa, Staškov, Belá, Lysica, Terchová, Lutiše, Pribiš, Pucov, Rabčice, Oravská Polhora a Rabča.

Problémy sú aj s dodávkami elektriny. Bez dodávok je zhruba 15 000 ľudí.

Na severe bude snežiť aj naďalej, pričom sneženie výrazne zosilnie počas zajtrajšieho popoludnia.Od utorňajšieho poludnia do stredajšieho poludnia môže na severe napadnúť ďalších až 30 cm snehu.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd