Kam za teplom? V Španielsku stále vládne teplé počasie. Teploty sa šplhajú k +25 °C

Kam za teplom? V Španielsku stále vládne teplé počasie. Teploty sa šplhajú k +25 °C
Veronika Salayová

V niektorých lokalitách Španielska počasie december nepripomína ani náhodou. Cez víkend sa tam opäť šplhali teploty k +25 °C.

Na juhovýchodnom a východnom pobreží Španielska sa od jesene poriadne ani neochladilo a teploty pripomínajú skôr neskoré leto ako zimu v plnom prúde.

Takéto vysoké hodnoty sú pre december nezvyčajné. Už v októbri a novembri boli v tejto krajine teploty vyššie, ako je dlhodobý priemer, a to práve na východnom a južnom pobreží Španielska.

Za teplom do Španielska

Letisko vo Valencii zaznamenalo v novembri spolu až 7 dní, kedy teploty vystúpili nad +25 °C, a dokonca 14. novembra tu namerali teplotu až +29,4 °C.

Ide o výrazne nadpriemerné teploty, pretože priemerná maximálna teplota v novembri je +19 °C, čiže odchýlka teplôt od normálu je vyššia až o 10 °C. 

Ani tento víkend Španieli ešte nemuseli zapínať kúrenie, keďže teploty sa počas dnešného dňa šplhali k +25 °C.

V Murcii dnes namerali +25 °C, v Malage bolo dnes +22 °C a napríklad vo Valencii +24 °C. Takéto teplé počasie bude nasledovať aj ďalšie dni. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd