Kedy sa konečne vráti slnečné počasie ?

Ľubomír Franko
Nepriaznivé počasie už dlho trvať nemusí. Teplotne sa stabilizuje

Počasie bolo počas uplynulých dní nepriaznivé. Na viacerých miestach sme zaznamenali výdatné zrážky a veľmi chladné dni. Počasie by sa malo aspoň čo sa týka teplotnej stránky stabilizovať. 

Naše územie sa bude nachádzať v nevýraznom tlakovom poli

Stredná Európa sa počas najbližších dní dostane do územia nevýrazného tlakového poľa. Znamená to, že sa počasie aspoň teplotne stabilizuje a nečakajú nás také časté vpádu studeného vzduchu, ako tomu bolo počas uplynulých dní. Modely sa zatiaľ zhodujú na teplotne stabilnom počasí, naviac s miernym trendom otepľovania.

Maximálne denné teploty budú ešte do konca tohto týždňa relatívne nízke a hranicu +20°C prekročia len ojedinele. Počas budúceho týždňa by však mala byť táto hranica prekonávaná pravidelne a na viacerých miestach.

V ensemblovej predpovedi modelu GFS môžeme pozorovať vysokú určitosť v dlhodobejšej predpovedi, čo znamená, že s vysokou pravdepodobnosťou bude predpoveď úspešná. Napriek teplotne stabilnému počasiu nás však nečaká veľa slnečných lúčov. Naše územie sa bude nachádzať v nevýraznom prízemnom tlakovom poli, no s častým výskytom tlakových níží vo vyšších vrstvách troposféry.

Oblačnosti tak bude mnoho, no trvalý dážď ako dnes alebo počas uplynulých dní sa neočakáva. Vyskytovať sa budú najmä prehánky. V závere septembra a začiatkom októbra je už šanca na zrážky nižšia a vylúčený tak nie je ani príchod Babieho leta.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd