Konečné nás čaká zlepšenie počasia a nehrozia búrky, no len dočasne

Konečné nás čaká zlepšenie počasia a nehrozia búrky, no len dočasne
Peter Minárik

Naše územie konečne čaká výrazné zlepšenie počasia, ktoré príde po dňoch pomerne intenzívnych búrok. Počasie sa síce zlepší, no len dočasne. Ďalšie búrky hrozia čoskoro.

Búrky v uplynulých dňoch narobili na našom území množstvo problémov. Počasie ovplyvňoval rozsiahly studený front, ktorý sa vlnil a na ňom sa tvorili jednotlivé búrkové vlny.

Tie prinášali nielen na Slovensko, ale do mnohých ďalších krajín pomerne intenzívne búrky. Teraz sa však počasie konečne zlepší. Do našej oblasti príde pozitívna zmena.

Počasie ovplyvní tlaková výš

Už dnes počasie na našom území preberie pod svoju kontrolu tlaková výš. Tá zabezpečí od dnešného dňa stabilné, prevažne jasné až polooblačné počasie.

Stabilné počasie čaká naše územie celú nedeľu aj pondelok a teploty sa pri takomto počasí dostanú na príjemné letné teploty od +23 do +30 °C.

Tropické horúčavy nás tak nečakajú a vonku bude príjemne teplo, no len dočasne.

Chystá sa ďalší studený front

Predpovede naznačujú, že stabilné počasie by malo na našom území vydržať do utorka. V utorok by mal cez naše územie postupovať ďalší studený front.

Predbežné predpovede naznačujú, že studený front postúpi pomerne rýchlo a prinesie samozrejme ďalšie búrky. Tie by však mali byť sústredené len do oblasti severného a východného Slovenska.

Za studeným frontom by mal do našej oblasti preniknúť ešte chladnejší vzduch a teploty by mal zraziť výrazne nadol.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Zajtra
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd