Krušné ráno: Cesty sú zaplavené alebo zasnežené, prepadla sa aj vozovka

Veronika Salayová

Výdatné dažde, ktoré stále na našom území neutíchajú, spôsobili na mnohých slovenských miestach nemalé komplikácie. Okrem vybrieždených riek voda zaplavila aj viaceré cesty a na východe jedna z vozoviek nezniesla nápor vody a prepadla sa po okraji. 

Slovensko sužuje mimoriadne nepriaznivé počasie. Komplikácie spôsobuje neutíchajúci dážď, ktorý dvíha hladiny vodných tokov. Mnohé z nich sa vyliali zo svojich korýt a spôsobili povodne vo viacerých lokalitách.

Toky na niektorých miestach naďalej stúpajú, pričom dosahujú až 3. stupeň povodňovej aktivity. Situácia je najhoršia na východnom Slovensku, ale aj v Žilinskom a Banskobystrickom kraji. 

Na našom území spadlo za posledných 24 hodín na viacerých miestach viac ako 50 mm zrážok. Najviac spadlo v Smoleniciach, a to až 92,2 mm od včerajšieho rána. 

Úhrny zrážok za posledných 24 hodín. Zdroj: SHMÚ.
Úhrny zrážok za posledných 24 hodín. Zdroj: SHMÚ.

Veľké množstvo zrážok spôsobuje aj mnohé povodne vo viacerých lokalitách. Z brehov sa vylievajú viaceré vodné toky, najmä na Gemeri a Spiši a v širšom okolí Prešova a Košíc. Voda spôsobuje problémy hlavne vodičom na cestách. 

Zaplavené cesty hlásia vodiči na Gemeri a Spiši na viacerých úsekoch. Zaplavené vozovky sú aj v okolí Gelnice. Nápor vody nezvládla vozovka medzi Gelnicou a Prakovcami, kde sa cesta po okraji prepadla, ako nás informovali naši čitatelia. Medzi obcami Petrova Ves a Holíč je rovnako zaplavená vozovka, pre osobnú dopravu ťažko prejazdná.

Okrem vody vodičov sužuje aj kašovitý sneh na cestách, a to v Kľaku pri Prievidzi a v Čertovici, kde aktuálne stále sneží. 

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd