Letné počasie skončí o týždeň. Nastúpi jesenné počasie

Letné počasie skončí o týždeň. Nastúpi jesenné počasie
Peter Minárik

Zostávajú nám posledné prázdninové dni. Spolu s koncom prázdnin skončí na našom území aj teplé počasie. V septembri príde zmena.

Na konci augusta nám končia hneď niekoľko periód. Obdobie dovoleniek, obdobie prázdnin a aj obdobie meteorologického leta. To trvá od 1. júna do 31. augusta a počnúc 1. septembrom datujeme začiatok meteorologickej jesene.

Vyzerá to tak, že spolu so začiatkom meteorologickej jesene príde aj jesennejší charakter počasia. Tropickým horúčavám odzvoní.

Aktuálne počasie v našej oblasti ovplyvňuje tlaková výš, ktorá sa rozkladá nad západným Ruskom a po jej zadnej strane prúdi do našej oblasti teplejší a vlhkejší vzduch, ktorý prináša vysoké teploty a popoludňajšie búrky. 

Zmena počasia však príde už budúci týždeň, kedy sa situácia zmení a začne sa ochladzovať.

Do našej oblasti prenikne chladnejší vzduch a okrem toho budeme pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku, ktorá prinesie zrážky.

Zmenu by mal priniesť studený front, ktorý môže trópy ukončiť búrkami.

Postúpiť by mal okolo 3. až 4. septembra a následne maximálne teploty poklesnú a maximálne hodnoty nevystúpia nad +25 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
29 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
27 °C / 14 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Jasno
32 °C / 15 °C
Peter
Nedeľa
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd