Leto bude pokračovať. Ako bude do polovice septembra ?

Peter Minárik

Podľa aktuálnych vyhliadok a výpočtov numerických modelov to vyzerá tak, že september, minimálne jeho prvá polovica, bude teplotne výrazne nadpriemerná.

Vyzerá to tak, že aj naďalej bude v našej oblasti panovať letné počasie. Počasie však nebude stabilné. V našej oblasti bude aj veľa vlhkosti, čo spôsobí vznik búrok. Naďalej sa tak očakáva síce letné, teplé, ale aj búrlivé obdobie.

Ansámble numerického modelu GFS, čo je spojenie viacerých behov numerického modelu naznačujú, že až do polovice septembra by sme sa nemali vyhnúť teplotne nadpriemernému počasiu.

Ako vidieť, tak v hladine 850 hPa, približne 1 500 m n.m. by sa mala teplota pohybovať o 5 až 8 °C nad hranicou dlhodobého normálu.

Inými slovami, čaká nás nadpriemerne teplé počasie. Treba si však všimnúť aj predpoveď zrážok. Najmä nasledujúce dni by mali priniesť početné zrážky, ktoré spadnú na našom území najmä v podobe búrok.

Teploty tak aj v nasledujúcich dňoch budú stúpať k hranici +30 °C, no popoludní očakávajte časté búrky.

Menej búrok a viac slnečného počasia nás čaká v ďalších septembrových dňoch. Detailnejšiu vyhliadku počasia nájdete TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd