Leto sa blíži. Čaká sa +30 °C, no búrky hrozia každý deň

Leto sa blíži. Čaká sa +30 °C, no búrky hrozia každý deň
Peter Minárik

Vyhliadky počasia naznačujú, že začiatkom júna na naše územie príde letné počasie. K vysokým teplotám sa však pridajú búrky.

Na konci marca končí meteorologická jar a počnúc 1. júnom začína na našom území meteorologické leto. Okrem kalendárneho začiatku meteorologického leta nás však zrejme čaká aj príchod a nástup letného počasia, vďaka čomu budeme môcť každý deň vyraziť von v kraťasoch.

Už počas nasledujúceho víkendu by do našej oblasti mal začať prúdiť teplejší vzduch. Postupne sa na začiatku týždňa usadí nad západným Ruskom tlaková výš, ktorá tu bude zotrvávať niekoľko dní a po jej zadnej strane začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhu až juhovýchodu.

Tento prílev teplého vzduchu by mal zotrvať a od začiatku júna sa očakávajú, že teploty počas dňa budú na našom území každý deň rásť až k hodnote +30 °C.

vývoj na nasledujúce dni
vývoj na nasledujúce dni

Vyhliadky síce naznačujú, že nás čaká príchod teplého počasia, no rozhodne nemôžeme tvrdiť, že nás čaká aj slnečné počasie. 

Vzduch, ktorý k nám totiž bude prúdiť bude opäť vlhký a v ňom sa bude počas popoludnia vytvárať kopovitá oblačnosť a následne prehánky a búrky, ktoré nás od nedele čakajú zrejme na dennom poriadku.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd