Maďarsku sužuje mrznúci dážď. Výrazne komplikuje dopravu

Peter Minárik

V susednom Maďarsku od skorých ranných hodín hlásia rozsiahle komplikácie v doprave. Počasie tu totiž sužuje výrazný mrznúci dážď. Ten spôsobuje rozsiahle problémy. Vytvoril už niekoľko centimetrov hrubú ľadovú škrupinu.

Mrznúci dážď komplikuje život v susednom Maďarsku. Od rána hlásia rozsiahle problémy predovšetkým z východnej časti Maďarska.

Mrznúci dážď vytvoril hrubú vrstvu ľadu, pričom problémy sú nielen v doprave, ale aj v energetike. Plné ruky práce majú aj zdravotníci.

Začína zatekať teplejší vzduch

Do našej oblasti začal zatekať teplejší vzduch od juhozápadu až západu. Ten sa prejavuje aj u nás, no zrážky sa dnes nevyskytujú a tak podobné problémy ako v Maďarsku na našom území nemáme.

Cez Balkán sa však presúva smerom nad Rumunsko zrážkové pole, ktoré súvisí s plytkou tlakovou nížou. V oblasti východného Maďarska sa strieda dážď a sneh v závislosti na aktuálnych podmienkach v atmosfére.

Mrznúci dážď sa v susednom Maďarsku vyskytuje od rána a spôsobuje problémy vo viacerých segmentoch.

Problémy v doprave a v energetike

Plné ruky majú od rána hasiči, ktorí odstraňujú popadané konáre a stromy, ktoré sa lámu pod ťarchou ľadu.

Na nohách sú aj záchranári, ktorí majú výjazdy k dopravným nehodám. Do nemocníc chodia ľudia, ktorí utrpeli zranenia na zľadovateľných chodníkoch.

Situácia sa v Maďarsku začína aktuálne zlepšovať. Zrážky totiž od západu ustávajú.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd