„Majster“ z Považia vylial betón do rieky. Uhynulo množstvo rýb

Veronika Salayová

Polícia informovala o neznámom páchateľovi, ktorý do rieky na Považí vylial betónovú zmes do rieky. Došlo k masovému úhynu rýb na cca trojkilometrovom úseku. 

Žilinská polícia vyšetruje prípad znečisťovania vôd, ku ktorému došlo v obci Štiavnik na Považí ešte koncom apríla, kedy spozorovali množstvo uhynutých rýb v rieke. 

„Majster“ mal podľa polície úmyselne vyliať betón do rieky v Štiavniku, čím spôsobil masový úhyn rýb. 

„Doposiaľ neznámy páchateľ mal dňa 26. apríla v obedňajších hodinách v obci Štiavnik vyliať do potoka betónovú zmes o objeme zhruba 16 metrov kubických, pričom v tejto súvislosti do potoka unikla doposiaľ nezistená látka, ktorá spôsobila úhyn väčšieho množstva rýb,“ informovala žilinská polícia.

Uhynuté živočíchy boli zaznamenané na úseku dlhom približne tri kilometre, spresňuje polícia. 

Na základe obhliadky miesta činu začala vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany vôd a ovzdušia.

Páchateľovi za tento čin hrozí pokuta vo výške 6-tisíc eur. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Horúco
37 °C / 15 °C
Daniel
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 15 °C
Magdaléna
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd