Máme za sebou najhorúcejší deň tohto týždňa. Bolo až +37 °C

05.08.2022 o 18:56 - Veronika Sádovská

Horúčavy dnes na našom území vrcholia. Na väčšine územia dnes teploty prekročili hranicu +30 °C. Kde bolo najteplejšie?

Máme za sebou najhorúcejší deň tohto týždňa. Bolo až +37 °C
Ilustračný obrázok, foto: David Lezcano

Po víkendovom ochladení začali v priebehu týždňa teploty znova stúpať k tropickej tridsiatke. Dnes sme mali najteplejši deň, kedy teplota na mnohých miestach prekročila túto hranicu.

Horúco teda dnes bolo na celom našom území. Najchladnejšie bolo v horských oblastiach a na strednom Slovensku. Avšak aj tam vo výške 2 metrov nad zemským povrchom namerali +25 °C až +27 °C.

Najteplejšie bolo na juhu Podunajskej nížiny pri hraniciach s Maďarskom, kde boli teploty najvyššie a dosahovali +37 °C. Najvyššia teplota bola v Hurbanove, kde namerali +37,3 °C.

Najteplejšou oblasťou tak dnes bol juhozápad Slovenska. Na juhu stredného Slovenska dosahovali teploty hodnoty do +35 °C a na východe do +33 °C.

Dnešné maximálne teploty
Dnešné maximálne teploty

Teploty dnes vyvrcholili vďaka teplej vzduchovej hmote, ktorá sa na naše územie nasunula pred blížiacim sa studeným frontom.

Tento front už prechádza západnou časťou Európy a postupne na ňom vznikali od rána aj prvé búrky.

Zajtra sa už vplyvom tohto frontu aj u nás ochladí. Prechádzať bude cez naše územie od západu, takže na východe ešte budú relatívne vysoké teploty.

Do nedele sa už ochladí na celom našom území. Cez víkend ale nespadne veľa zrážok, pretože búrky sa ešte dnes v noci pred našimi hranicami rozpadnú. 

 

 

Reklama MediaAd