Už o chvíľu na našom území odštartuje séria búrok, ktorá ovplyvní počasie predovšetkým na severe a východe krajiny. Búrky by v priebehu dnešného dňa mohli byť aj intenzívnejšie a nebezpečné.
Počasie na Slovensku dnes bude pod vplyvom studeného frontu. Tento studený front už začal ovplyvňovať počasie na západnom Slovensku. Tu už máme prevládajúcu veľkú oblačnosť, zatiaľ čo v oblasti východného Slovenska nám stále panuje slnečné a letné počasie.
Vďaka tomu dochádza na strednom a na východnom Slovensku k prehrievaniu atmosféry a k jej následnej labilizácii, ktorá sa zintenzívni v priebehu popoludňajších hodín. V tomto labilnom vzduchu začnú už čoskoro vznikať prvé búrky.
Už krátko po poludní začne v oblasti hôr severného Slovenska vznikať kopovitá oblačnosť a sformujú sa prvé prehánky. Okolo 14:00 očakávame aj výskyt búrok.
Najskôr sa búrky začnú vyskytovať predovšetkým v Žilinskom a na západe Prešovského kraja v rámci hôr. Tieto búrky budú nebezpečné predovšetkým tým, že môžu byť stacionárne, čo môže priniesť na pomerne malé územie výraznejšie zrážky, ktoré môžu viesť až ku prívalovým povodniam.
V priebehu druhej polovice popoludnia sa nebezpečenstvo silných búrok sústredí do oblasti východného Slovenska, kde vplyvom dynamiky nie je vylúčený ani možný výskyt superciel.
Tie najnebezpečnejšie búrky hrozia na našom území medzi 15:00 až 20:00 v oblasti Košického a Prešovského kraja.
Už o par hodín sa teda pripravte na vlnu búrok predovšetkým na severe stredného Slovenska a na celom východnom Slovensku. Sledujte preto radar a o všetkom podstatnom vás budeme informovať.
Chráňte sa pred nebezpečným počasím. Overte si, či vaša nehnuteľnosť je zabezpečená a správne poistená. Vyplňte formulár a budeme vás kontaktovať.