MAPY: Napadne až 40 cm snehu. Kde bude pršať a kde hrozí kalamita? Takto to bude vyzerať

MAPY: Napadne až 40 cm snehu. Kde bude pršať a kde hrozí kalamita? Takto to bude vyzerať
Peter Minárik

Už o chvíľu nás čaká vlna sneženia, ktorá prinesie prvú snehovú kalamitu. Výdatné sneženie potrápi mnohé regióny Slovenska a ranné cesty tak budú ťažko prejazdné. Niektoré regióny sa však sneženia nedočkajú a treba tu počítať predovšetkým s dažďom. Čo nás teda čaká?

Delí nás chvíľa od prvej snehovej kalamity, ktorá potrápi naše územie. Prvá vlna sneženia dorazí ešte pred polnocou od severozápadu nad naše územie, no výraznejšia bude až druhá vlna sneženia, ktorá príde od juhu v skorých ranných hodinách. Práve táto druhá vlna prinesie rozsiahle problémy, ktoré potrápia mnoho okresov.

Sneženie síce prinesie prvú kalamitu, ale snežiť nebude všade. Na sneženie môžete zabudnúť na západnom Slovensku, kde sa už v týchto chvíľach nasunul teplý vzduch. Tento teplejší vzduch sa v ranných hodinách očakáva aj v ďalších lokalitách.

Pozorne si všimnite animáciu skupenstva zrážok. Na celom strednom a východnom Slovensku bude spočiatku snežiť, no ako vidieť, tak ráno sa sneženie na dážď zmení aj na Považí až po Žilinu, na Hornom Ponitrí, a sneženie sa na dážď bude meniť aj na juhu stredného Slovenska a počas dňa aj vo Východoslovenskej nížine. Ráno teda bude snehová kalamita, no počas dňa sa pripravte na "čľapkanicu".