Masívna lavína v Alpách zasypala skupinu vojakov. Nacvičovali provizórne prenocovanie

Dominik Cenkner

Niekoľko nemeckých vojakov pri cvičení v rakúskych Alpách zasypala lavína. K udalosti došlo ešte v utorok.

Polícia v Tyrolsku informovala, že sa masa snehu uvoľnila po tom, čo skupina 19 príslušníkov bundeswehru v Stubaiských Alpách kopala miesta pre provizórne prenocovanie vo výške 3 150 metrov nad morom. 

Lavína široká 30 metrov a dlhá 10 metrov čiastočne alebo úplne zasypala päť ľudí. Všetkých sa podarilo zachrániť, traja však utrpeli zranenia. Jedného vojaka previezol do nemocnice vrtuľník.

Vojaci prišli na cvičenie do Rakúska z bavorského Mittenwaldu. Hovorca polície podľa tlačovej agentúry DPA nešpecifikoval, ku ktorej jednotke patrili. 

V júni minulého roka zahynul člen elitnej jednotky špeciálneho komanda nemeckej armády (KSK) v lavíne počas cvičenia v horách Tirolska. Zrútila sa na neho kamenná lavína.

Po nezvyčajne teplom počasí počas vianočných sviatkov sa v utorok do Tirolska vrátila zima a v údoliach napadol aj sneh. V horách platí tretí stupeň lavínového nebezpečenstva z piatich, čo znamená "značné" riziko lavín. Na svahoch je čerstvý sneh a fúka silný vietor. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd