Ďalší zvrat v počasí: Menej zrážok a viac slnka. Teploty sa budú šplhať k +23°C

Veronika Salayová

Po upršanej strede nás opäť čaká príjemná zmena. Zrážok bude výrazne menej a na našom území vykukne aj hrejivé slniečko. Teploty budú stúpať až k +23 °C.

Streda priniesla na naše územie celodenný dážď, ktorý bol výsledkom zvlneného studeného frontu. Zrážok bolo pomerne dosť a lokálne napršalo okolo 20 až 25 mm zrážok.

Najdaždivejšie bolo na Dolnej a Hornej Nitre a v regióne Turiec, no výdatne pršalo na celom západnom, strednom a severnom Slovensku. Dnes nás však čaká úplne iné počasie, ako bolo to včerajšie.

Po búrlivom utorkovom popoludní a upršanej strede nás dnes čaká už príjemnejší zvrat v počasí. Štvrtok prinesie oveľa menej zrážok a oveľa viac slnka.

Aj teploty pôjdu vyššie, pričom na juhu Slovenska môžu dnes teploty presiahnuť hranicu +20 °C. Štvrtok tak odštartuje veľmi krátku sériu slnečných jarných dní, ktorá potrvá ešte do piatku.

Počasie ako na hojdačke

V piatok bude na Slovensku ešte teplejšie a teploty pôjdu v najteplejších lokalitách až k +23 °C. Zrážky sa aj v tejto deň vyskytnú iba ojedinele, aj to len v neskorých poobedňajších hodinách. 

S víkendom sa však počasie opäť pokazí a opäť hrozia zrážky, ojedinele aj búrky. Zrážok nebude toľko ako v stredu, no treba s nimi počítať hlavne na západnom a strednom Slovensku. V tento deň aj teploty o niečo poklesnú a už nepresiahnu hranicu +20 °C.

Nedeľa bude skôr oblačná, avšak oproti sobote bude teplejšie a aj zrážok bude menej. Tie sa objavia len vo forme prehánok najmä na severe Slovenska. 

Tento týždeň sa tak nesie v znamení chvíľkových oteplení na jednej strane a upršaného počasia na strane druhej. Viac o vývoji počasia na našom území nájdete TU.  

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd