Meteorit nad Balkánom: V Chorvátsku začuli silný výbuch

Veronika Sádovská

Dnešné dopoludnie sa internetom šírili fotografie oblaku visiaceho nad severným Chorvátskom. Mnohí počuli silný výbuch a videli záblesk.

Dnes dopoludnia o 10:34 miestneho času mnoho obyvateľov krajín na Balkánskom polostrove počulo silný rachot, záblesk a už len dymový pozostatok po nejakom zvláštnom jave na oblohe.

Na internete sa dlho diskutovalo o tom, čo to vlastne bolo, až kým sa neobjavilo toto video.

Samozrejme, na pretras prišli aj rôzne konšpiračné teórie o UFO, chemtrails či ironické poznámky o tom, že na nich vypustili strelu s koronavírusom.

Keďže sa jav stal veľmi rýchlo a počas doby, kedy je väčšina ľudí v práci alebo doma, mnohí nakrútili alebo odfotili už len dym a prach, ktoré po meteorite ostali, keď vybuchol a zhorel v atmosfére.

Podľa chorvátskych astronómov išlo o väčší kus meteoritu, ktorý zhorel vo výške asi 30 km nad zemou, približne nad severných Chorvátskom. Presnú polohu ešte určiť nevedia. Mnohí Chorváti sa už rozhodli ísť hľadať pozostatky.

V galérii si môžete pozrieť oblak dymu a prachu, ktorý bolo pri jasnom počasí vidieť ešte niekoľko minút a ktorý spôsobil toľký rozruch.

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
25 °C / 9 °C
Dušan
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd