Mimoriadna snehová búrka v New Yorku sa zapíše do histórie. Priniesla tieto 4 extrémy

22.11.2022 o 11:30 - Veronika Salayová

Mimoriadna udalosť s tzv. lake efektom, ktorá trvala od stredy do nedele v USA, priniesla do štátu New York tieto 4 extrémy, ktoré sa zapíšu do histórie. 

Mimoriadna snehová búrka v New Yorku sa zapíše do histórie. Priniesla tieto 4 extrémy
Foto: CNN

Snehová búrka s lake efektom impozantných rozmerov spôsobila, že v niektorých častiach štátu New York napadlo koncom minulého týždňa viac ako  2 m snehu.

Táto novembrová snehová búrka sa pravdepodobne zapíše do histórie ako jedna z najvýznamnejších udalostí v histórii.

Najviac snehu v trvaní celej snehovej búrky napadlo v meste Hamburg v štáte New York, kde zaznamenali až 205 cm snehu. Ide o obrovské množstvo snehu, avšak ešte prekvapivejšie je množstvo snehu v Orchard Park, kde napadlo neuveriteľných 195 cm snehu len za 24 hodín. 

Ak to newyorský štátny klimatologický úrad oficiálne potvrdí, pôjde o nový štátny rekord ohľadom výšky snehu za 24 hodín.

Snehová búrka sa zapíše do histórie

Ďalší extrém, ktorý táto snehová búrka priniesla, je, že v niektorých mestách v New Yorku namerali viac snehu za 6 hodín, ako namerali v niektorých mestách za 6 rokov. 

Za 6 hodín napadlo napríklad v meste Hamburg v New Yorku až 55 cm snehu, pričom je to viac ako v Charlotte v Severnej Karolíne za posledných 6 rokov.

V poradí štvrtým extrémom je, že na medzinárodnom letisku Buffalo Niagara bol prekonaný denný rekord sneženia, a to viac ako dvojnásobne.

Starý rekord ohľadom výšky snehu za 24 hodín bol na úrovni 19 cm z roku 2014 a nový denný rekord sa 19. novembra vyšplhal na 55 cm snehu. 

Reklama MediaAd