MIMORIADNE: Povodne majú prvú obeť. Voda strháva autá

966 51 Rudno nad Hronom, Slovensko Ľubomír Franko

Dážď na Slovensku neutícha. Intenzívne zrážky na Slovensku si v pondelok vyžiadali jednu obeť. V obci Rudno nad Hronom sa zrejme pretrhla hrádza. Následná prívalová vlna strhávala ľudí a autá.

V pondelok sa v oblasti Slovenska vyskytujú výdatné zrážky, ktoré spôsobili na mnohých miestach vybreženie riek z korýt. Toky hneď na niekoľkých miestach dosahujú stupne povodňovej aktivity.

Za uplynulých 24 hodín spadlo najviac zrážok v oblasti Hornej Nitry, v oblasti Žarnovice a Šale, kde sa zrážkové úhrny pohybujú od 50 do 65 mm.

Pretrhla sa hrádza

Mimoriadne intenzívne sú zrážky predovšetkým v oblasti hôr. Následná voda steká do nižších nadmorských výšok a zrejme to sa podpísalo pod katastrofu v oblasti Žarnovice.

Nápor vody zrejme nezvládla hrádza, ktorá sa mala nachádzať nad obcou Rudno nad Hronom.

Tá sa po výdatných dažďoch pretrhla a následná prívalová vlna sa prehnala cez obec.

Voda zabíjala a ničila majetok

Voda strhávala autá, ale aj ľudí. Prívalová vlna si podľa aktuálnych správ žiaľ vyžiadala najmenej aj jednu obeť.

Podľa hasičov zostalo viacero domov zaplavených vodou a niektorí ľudia sa z nich svojpomocne nedokážu dostať. Hasiči ich budú evakuovať pomocou techniky.

Intenzívne zrážky už postupne ustávajú, no na severozápade Slovenska a v severnej polovici stredného Slovenska bude pršať aj naďalej.  Zrážky by sa počas noci mali presunúť nad východ Slovenska. Počas utorka očakávame zrážky len ojedinele a to v podobe prehánok, výnimočne aj slabých búrok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd