Množstvo snehu na Slovensku je vidieť aj z vesmíru. Takto u nás nasnežilo

Množstvo snehu na Slovensku je vidieť aj z vesmíru. Takto u nás nasnežilo
Veronika Salayová

Minulý týždeň dorazilo na naše územie veľmi intenzívne sneženie, ktoré prinieslo množstvo snehu. To, koľko ho napadlo, je dokonca vidieť aj na satelitných záberoch z vesmíru. 

Slovensko má za sebou poriadnu dávku sneženia za posledných pár dní. Sneh napadol aj v lokalitách, kde obyvatelia nie sú zvyknutí na také množstvo snehu.

Sneh počas minulého týždňa zasiahol najmä južné a východné regióny, no snežilo aj na severe a západe Slovenska. Množstvo snehu napadlo najmä na juhovýchode, kde napríklad v Rimavskej Sobote sa výška snehu vyšplhala až  na 25 cm.

Obyvatelia mesta tak ostali zaskočení takmer dvojdňovým snežením, pretože v tejto lokalite na juhovýchode Slovenska také množstvo snehu napríklad minulý rok nevideli. 

Dnešná snímka z vesmíru

To, koľko snehu na Slovensku napadlo, je vidieť dokonca aj z vesmíru. Na družici EUMETSAT má sneh tyrkysovo-modrú farbu. Nad východným Slovenskom bola dnes nízka oblačnosť, ktorá má na satelitnej snímke ružovú farbu.

Zdroj: EUMETSAT
Zdroj: EUMETSAT

Sneh sa teda nachádza na takmer celom našom území s výnimkou juhozápadných lokalít. V západnej Európe je však snehu oveľa viac a zaujímavosťou je, že v susednom Maďarsku sneh takmer vôbec nemajú, za čo môže prúdenie teplého vzduchu z juhu. 

Po vlne sneženia sa teraz ochladzuje a naše územie čakajú tuhé mrazy. Nasledujúce dni budú mrazivé s teplotami počas dňa pod alebo len mierne nad nulou.

V noci prituhne výraznejšie a teploty budú v dolinách a v kotlinách klesať dokonca k -20 °C.

Viac o vývoji počasia a teplôt počas ďalších dní nájdete TU

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd