Mrazivým dňom je nateraz koniec. Od dnes sa začne výrazne otepľovať

Dominik Cenkner

Po sérii chladnejších dní, kedy najmä v noci teploty klesali aj k -15 °C, nás od dnes čaká výraznejšie otepľovanie. To však bude sprevádzané aj silnejšími nárazmi vetra.

Záver tohto pracovného týždňa bude ovplyvňovať teplý vzduch od juhu. Ten k nám bude prúdiť po prednej strane rozsiahlej a hlbokej tlakovej níže. Jej stred sa bude nachádzať nad Britskými ostrovmi.

Piatok bude oblačný až zamračený. Miestami, a to najmä v popoludňajších hodinách, môže byť oblačnosti aj menej. Ojedinele treba počítať ešte s dažďom, mrholením, vo vysokých polohách aj so snežením.

Od dnes sa postupne budú zvyšovať aj maximálne denné teploty. Tie dnešné vystúpia od +4 °C až do +9 °C. V údoliach stredného Slovenska môže byť aj chladnejšie.

Počasie však bude znepríjemňovať silný vietor. Dnes bude na väčšine územia fúkať juhovýchodný až južný vietor 4 až 10 m/s. Na juhozápade miestami okolo 12 m/s, v nárazoch až do 18 m/s. Na horách treba počítať s prudkým vetrom až víchricou.

Najbližšie dni tak prinesú oteplenie, ktoré zrejme roztopí všetok sneh z posledných dní. Výraznejšiu zmenu počasia nateraz neočakávame.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd