Mrznúci dážď v noci komplikoval dopravu. Východ je pod ľadom

Mrznúci dážď v noci komplikoval dopravu. Východ je pod ľadom
Ľubomír Franko

Počas noci postúpil cez územie Slovenska teplý front. Ten priniesol na viaceré miesta mrznúci dážď. Po celom Slovensku sa vyskytuje nebezpečná poľadovica.

V oblasti Slovenska sa počas noci vyskytoval mrznúci dážď. Kvapalné zrážky pri záporných teplotách namŕzali na povrch a vytvárali tak aj niekoľko centimetrov hrubú vrstvu ľadu.

Najhoršia situácia bola počas noci na východe Slovenska. Cesta medzi Trsteným pri Hornáde a Ždaňu bola na určitú dobu uzavretá, keďže cesta bola kvôli vrstve ľadu neprejazdná. Polícia usmerňovala dopravu a autá museli čakať na cestárov.

Neprejazdné cesty ste hlásili aj z oblasti Zemplínskej Teplice, smerom na Slanec.

foto: Tomáš Pajtáš
foto: Tomáš Pajtáš

Zlá situácia na cestách je ale po celom Slovensku. Poľadovicu hlásite zo Žilinského, Trenčianskeho, Banskobystrického kraju a takisto z celého východného Slovenska.

Vo viacerých miestach predovšetkým na východe Slovenska pršalo pri teplote aj okolo -5 °C. V Prešove sa na viacerých uliciach vytvorila priezračná vrstva ľadu, ktorá znemožňuje pohyb automobilov a výrazne komplikuje voľný pohyb osôb.

Teploty sú aj naďalej záporné a ľad sa tak skoro topiť nebude. Nad bo mrazu by sa teplota mala dostať až okolo poludnia. 

Dopravná situácia na Slovensku je zlá, zdroj: Rádio Expres
Dopravná situácia na Slovensku je zlá, zdroj: Rádio Expres
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd