Na česko-nemeckom pohraničí sú silné búrky. Vydali výstrahu 3. stupňa

Peter Minárik

Počasie v strednej Európe už začal ovplyvňovať studený front na ktorom sa tvoria početné prehánky a búrky. Tie sú aktuálne na nemecko-českom pohraničí veľmi intenzívne.

Studený front už začína ovplyvňovať počasie v strednej Európe a prináša od dnešného popoludnia búrky, ktoré sa vyskytujú v Nemecku, v Rakúsku aj na juhozápade Českej republiky.

Počas dnešného dňa udrelo v regióne strednej Európy už viac ako 4000 bleskov a najintenzívnejšie búrky počas dnešného dňa sa vyskytujú na česko-nemeckom pohraničí.

Tu počas dnešného dňa priniesli búrky výraznejšie zrážky a to predovšetkým na juhozápade Česka.

Búrky sa v týchto chvíľach aj naďalej vyskytujú na nemecko-českom pohraničí a sú intenzívne. Nemeckí meteorológovia pred nimi vydali výstrahu až 3. stupňa.

Búrky totiž prinášajú 2 cm krúpy a nárazy vetra s rýchlosťou cez 85 km/h. Aktuálnu polohu búrok a zrážok môžete sledovať TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd