Na dušičky hrozí príchod zimy

Peter Minárik

Ako bude vyzerať počasia na dušičky nie je zatiaľ úplne isté, no strednodobé a dlhodobé numerické modely už kalkulujú aj s týmito dňami a o teplých dušičkách zatiaľ rozhodne neuvažujú. Ensemble, teda jednotlivé behy numerických modelov sa zhodujú na tom, že nás čaká výrazné ochladenie. Numerické modely počítajú, že nad Ruskom by sa mala nachádzať výrazná tlaková níž okolo ktorej by sa do strednej Európy mal prepadnúť studený vzduch od severu.

Pokles teploty vo výške 850 hPa (cca. 1500 m.n.m) odhadujú aktuálne behy numerických modelov až k hranici -5°C, čo je hodnota pri ktorej sa snehové zrážky vyskytujú už aj v nížinách. 

Predbežne to tak vyzerá na studené a niekde aj zasnežené dušičky. Sneh síce poletovať môže, ale zatiaľ nič nenaznačuje výraznejším zrážkam, nakoľko vzduch, ktorý by sa k nám mal dostávať by nemal byť príliš vlhký. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd