Na juh od nás napadlo 15 cm snehu. V Rumunsku sa tešia prvej nádielke

Rumunsko Veronika Salayová

Rumunsko je o niekoľko stoviek kilometrov južnejšie než Slovensko, no aj napriek tomu tam zima s bohatou snehovou nádielkou dorazila skôr. 

Tento víkend dorazilo do Rumunska prvé sneženie, ktoré prinieslo až 15 cm čerstvého snehu. Bohaté sneženie sa vyskytlo až v 11 rumunských župách, hlavne v centrálnej oblasti krajiny. 

Teploty od piatku klesali v Rumunsku poriadne nízko. Takmer v celej krajine bolo v priebehu víkendu pod bodom mrazu a teploty v priemere počas noci klesali od -2 do -7 °C. 

V nedeľu večer v meste Miercurea Ciuc, v hlavnom meste župy Hargita v centrálnej oblasti Rumunska, ukazovali teplomer iba  -11 °C. Bohaté zrážky sa postarali o súvislú snehovú pokrývku, ktorej sa potešili všetci zimní nadšenci. 

Prvé sneženie sa však nezaobišlo bez dopravných komplikácii. Cez víkend sa vo viacerých miestach udiali dopravné nehody, zapríčinené hlavne tým, že vodiči nemali zimné pneumatiky.

Cestári, ako aj záchranné zložky mali v dôsledku bohatého sneženia plné ruky práce. 

Národný meteorologický úrad v Rumunsku vydal pre sneženie a mrazy výstrahu 1. stupňa. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd