Na južnej Morave pre sucho uhynulo 100 ton rýb

Nesyt Peter Minárik

Následky sucha majú svoju ďalšiu daň. Na juhu Moravy v rybníku Nesyt na Břeclavsku, neďaleko našich hraníc uhynulo cez 100 ton rýb. Môže za to prevládajúce teplé a suché počasie.

Hospodár, ktorý sa stará o rybárstvo si myslel, že uhynul celý rybník. Jeho obavy sa zatiaľ nenaplnili, no aj tak sú škody obrovské a šplhajú sa do stoviek tisíc eur. 90 percent všetkých rýb tvorili kapry. 

Rybárstvo situáciu rieši už od piatku, no spoločne s ochrancami požiadali kraj o pomoc. Situácia je totiž katastrofálna a miestni sa sťažujú na obrovský zápach, ktorý je neznesiteľnejší s aktuálnymi vysokými teplotami. 

Na vine je pretrvávajúce sucho a extrémne teplé počasie. To odparilo z rybníka vodu. Hladina rybníka je až o 180 cm nižšia ako je priemer a potok, ktorý priteká do rybníka takmer vyschol.

Teplá voda a nedostatok prítoku spôsobilo nedostatok kyslíka vo vode, následkom čoho uhynuli ryby. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd