Na Košice mieri ďalší lejak. Časozberné VIDEO zachytilo formovanie búrok

Peter Minárik

Košice dnes zasiahli najvýraznejšie prejavy búrok. Zrážkové úhrny v meste sa blížia k 50 mm a do mesta mieri ďalší dážď. Problémy napáchala predovšetkým prvá búrka, ktorú sa podarilo zachytiť na časozbernom videu.

Vo vlhkom a teplom vzduchu sa aj naďalej v našej oblasti tvoria búrky, ktoré sú lokálne výraznejšie. Silná búrka neobišla ani metropolu východného Slovenska.

V Košiciach bola najsilnejšia prvá búrková bunka, ktorá priniesla do mesta dlhšie-trvajúci dážď. Ten do mesta priniesol zrážkové úhrny od 30 do 40 mm.

 
 

Po búrke zostali niektoré cesty v Košiciach pod vodou. Kanalizácia nestíhala odvádzať vodu. Druhá búrková bunka priniesla do mesta Košice približne 10 mm, no to nie je všetko.

Aktuálne sa západne od mesta Košice formuje ďalšia vlna zrážok, ktorá mieri do Košíc. Bleskovo už tieto zrážky aktívne nie sú, ale prinesú ďalšie milimetre zrážok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd