Na severe naďalej intenzívne prší

Ľubomír Franko

Cez naše územie prechádza v týchto chvíľach zvlnený studený front, ktorý prináša na sever Slovenska intenzívne zrážky. Viac ako 60 milimetrov napršalo už v oblasti Oravy, Liptova a Spišu, pričom ojedinele napršalo už aj viac ako 90 mm. Za posledných 24 hodí napršalo najviac v Liptovskej Tepličke, kde spadlo 92,4 mm. Na zrážky reagujú aj vodné toky, ktoré sú na vzostupe. Prvý stupeň povodňovej aktivity dosiahla zatiaľ len rieka Polhoranka na Orave, ktorá však už začína klesať. 

Hladinu prvého povodňového stupňa dosiahnu čoskoro viaceré toky v oblasti východnej Oravy, Podtatranskej kotliny a Spišu, keďže v týchto oblastiach dážď neutícha. Zrážky spojené so studeným frontom už ustali na západe, kde sa vyskytujú už len ojedinelé konvektívne prehánky. Dážď bude na strednom Slovensku ustávať večer a na východe počas noci.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd