Na severe zasahuje armáda. Platí mimoriadny stav

Peter Minárik

Od včerajšieho poludnia na severe Slovenska sneží a sneženie začne čoskoro postupne ustávať. Včera dorazili na sever aj vojaci spolu s ministrom obrany.

Mimoriadna situácia je vyhlásená na celých Kysuciach, Orave a pridali sa aj niektoré obce na Liptove, či Turci. Mimoriadny stav znamená, že miestne samosprávy už nie sú schopné zvládnuť nápory snehu a jeho čistenie, a tak na miesto vyrazili hasiči a včera aj vojaci. 

Mimoriadny stav platí v týchto oblastiach:

Minister obrany SR Peter Gajdoš nariadil náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Danielovi Zmekovi vyčleniť vojakov a potrebnú techniku na odstraňovanie následkov snehovej kalamity na severnom Slovensku. Vojaci sú pripravení na základe výsledkov zasadnutia krízových štábov a ich požiadaviek pomôcť obyvateľom Slovenska a potvrdiť tak, že sú tu pre občanov 24 hodín denne 7 dní v týždni. Na základe nariadenia sa budú zástupcovia Ozbrojených síl SR zároveň zúčastňovať na zasadnutiach krízových štábov, aby boli všetky požiadavky zabezpečené bezprostredne, uviedlo ministerstvo vo svojom stanovisku.

Včera večer už vojaci dorazili napríklad do Oravskej Lesnej a obce Novoť, kde pomáhali aj počas noci odstraňovať masy snehu. Na miesto sa prišiel pozrieť aj minister obrany.

Okrem vojakov zasahujú na severe aj hasiči z Dunajskej Stredy, Galanty, Trnavy, Prievidze a z Nitry.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd