Na severozápade a severe už sneží

Ľubomír Franko

Nad našim územím sa rozpadá nevýrazné frontálne rozhranie. Od západu na východ sa presúva cez severozápad a západ Slovenska zrážkové pásmo. Zatiaľ čo na juhozápade ráno snežilo, teraz tam už prší. Hranica sneženia totiž podľa očakávaní na juhozápade stúpla a aktuálne sa pohybuje okolo úrovne 600 m n.m. Iná situácia však panuje na severe a severozápade. Hranica sneženia sa pohybuje len okolo 300 m n.m. a tak na mnohých miestach začína s príchodom zrážok rovno snežiť. Podobná situácia panuje aj na juhozápade stredného Slovenska. Husto sneží napríklad v Martine, no sneh sa objaví postupne na viacerých miestach. 

Počas noci sa zrážky naďalej budú udržiavať na strednom a severnom Slovensku. Vyskytovať sa bude občasné sneženie a snehové prehánky. Do rána môže lokálne v týchto oblastiach napadnúť 5 až 10 cm čerstvého snehu. Ráno sa preto v daných lokalitách pripravte na dopravné komplikácie.


očakávané sneženie počas noci, slabomodrá farba: slabé sneženie, tmavomodrá: silnejšie sneženie

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd