Na Sibíri prasklo potrubie kvôli silným mrazom. Ľudia sú bez dodávok tepla

Na Sibíri prasklo potrubie kvôli silným mrazom. Ľudia sú bez dodávok tepla
Veronika Salayová

Na Sibíri prasklo potrubie v dôsledku silných mrazov. Bez tepla sa ocitli mnohí obyvatelia mesta Novosibirsk. Miestne úrady okolnosti prasknutia potrubia prešetrujú.

Silné mrazy spôsobili, že v meste Novosibirsk na ruskej Sibíri praskla časť 50 rokov starého vykurovacieho potrubia, informuje TASR. Bez dodávok tepla sa tak ocitli mnohí obyvatelia mesta. 

Okolitú oblasť zaplavila voda a bez kúrenia sa ocitlo 237 budov vrátane 104 obytných domov, približne 20 škôl a niekoľkých nemocníc, informuje TASR podľa štvrtkovej správy stanice Rádio Sloboda (RFE/RL).

K obdobným nehodám došlo v stredu aj v ruských mestách Saratov a Volgograd, kde taktiež došlo k výpadku kúrenia v stovkách budov.

Postihnuté školy prešli v dôsledku havárie na dištančné, prípadne skrátené vyučovanie. Miestne úrady okolnosti prasknutia potrubia prešetrujú.

Bez tepla sú aj pri Moskve

RFE/RL pripomína, že v dôsledku havárie v kotolni v meste Klimovsk pri Moskve zo 4. januára došlo k prerušeniu dodávok kúrenia v desiatkach tamojších obytných budov.

Vykurovanie sa tam do dnešného dňa nepodarilo plne obnoviť, uvádza slovenská agentúra. 

RFE/RL približuje, že problémy tohto druhu prichádzajú v čase, keď sa ruský prezident Vladimir Putin uchádza o znovuzvolenie v marcových prezidentských voľbách.

Kuriozitou je, že pri svojej kampani sa snaží poukazovať aj na údajne dobrú životnú úroveň ruského obyvateľstva, dodáva na záver TASR.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
13 °C / -4 °C
Marcel
Zajtra
Prehánky
13 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
13 °C / -3 °C
Slavomír
Utorok
Prehánky
12 °C / -3 °C
Vojtech
Streda
Občasný dážď
13 °C / -2 °C
Juraj
Štvrtok
Občasný dážď
14 °C / -3 °C
Marek
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd