Na Slovensko dorazil intenzívny dážď. Sneh rýchlo mizne

Ľubomír Franko

Naše územie je momentálne pod vplyvom frontálneho systému, ktorého stred postupuje cez Poľsko ďalej nad Bielorusko. Na mnohých miestach intenzívne prší a sneh mizne.

Výdatné zrážky dorazili na viaceré miesta. Rozpršalo sa na celom západe Slovenska, no zatiaľ čo na severe ráno ešte snežilo, už aj tu prešli zrážky do dažďa. Prší dokonca aj vo vyšších polohách, nad 1100 metrov. 

Ešte stále sa však nachádzajú lokality, kde sú teploty záporné a buď sa tu vyskytuje mrznúci dážď alebo sneženie. Ide o viaceré miesta na južnej a východnej strane Tatier, no takisto na Horehroní ale aj na západe Podunajskej nížiny. 

Dážď sa bude naďalej vyskytovať na juhozápade Slovenska, kde do večera môže napršať ďalších 10 mm. Postupne začne pršať aj na východe. Na severe budú zrážky postupne ustávať a vo večerných hodinách opäť prejdú do snehových. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd