Na Slovensko dorazila ďalšia vlna sneženia. Sneh napadol najmä na východe

Veronika Salayová

Dnes sa na mnohých miestach severného a východného Slovenska ochladilo a aj rozsnežilo. Miestami napadlo aj 4 cm čerstvého snehu.

Kým sa minulý týždeň tešili snehu najmä na západnom Slovensku, dnes sa rozsnežilo najmä na severnom a východnom Slovensku. 

Do našej oblasti totiž vpadol chladnejší vzduch od severozápadu a hranica sneženia začala na našom území klesať. 

Kvapalné urážky sa tak začali meniť na snehové a na severovýchode nášho územia miestami nasnežili už aj 4 cm čerstvého snehu.

Zrážkové pole sa aktuálne (o 12.00 hod.) nachádza prevažne na východnom Slovensku a pomaly sa presúvajú smerom na severovýchod.

V nižších polohách, najmä na juhovýchode krajiny, sa zrážky objavujú v kvapalnom stave. 

Snežiť bude aj ďalšie dni

Snežiť však na našom území neprestáva a do dnešného večera môže pripadnúť 5 až 10 cm čerstvého snehu.

Na naše územie sa už medzičasom chystá už ďalšia vlna sneženia, ktorá dorazí v utorok popoludní a prinesie ju postupujúci teplý front.

V utorok podvečer sa od severozápadu postupne na mnohých miestach nášho územia rozsneží, pričom sneženie môže byť aj výdatnejšie.

Viac o nadchádzajúcom snežení vám prinesie v ďalšom článku. V našej fotogalérii si môžete pozrieť zasnežené fotky zo Slovenska od našich čitateľov. 

 

 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Zajtra
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Nedeľa
Prehánky
27 °C / 8 °C
Melánia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd