Na Slovensko mieri vlna extrémnych horúčav. Teploty budú atakovať až hodnotu +38 °C

Peter Minárik

Slovensko čaká najteplejšie dni tohto roka. Teploty už od soboty vyštartujú smerom nahor, pričom je celkom isté, že v budúcom týždni prelomia pomerne hravo aj teplotu +35 °C. Pred nami sú tak doteraz najteplejšie dni tohto roka.

Máme pred sebou mimoriadne teplé dni. Vlna tropických horúčav zavládne v mnohých krajinách a zintenzívni ešte viac čoraz zväčšujúce sucho. Teploty začnú stúpať už od nedele.

Dostávať sa ku nám bude mimoriadne teplý vzduch

Budúci týždeň bude mať počasie aj naďalej pod kontrolou tlaková výš, ktorá sa už teraz nachádza nad Pobaltím a ovplyvňuje počasie v mnohých krajinách východnej Európy a vo východnej časti strednej Európy.

Stabilné počasie zavládne vo viacerých štátoch Európy, no okrem stabilného počasia bude nad náš kontinent prúdiť od juhozápadu mimoriadne teplý vzduch.

Jeho príliv bude mimoriadne intenzívny. Vo výškach, v hladine 850 hPa, ktorá reprezentuje nadmorskú výšku cca 1500 m n.m. sa očakáva teplota až cez +23 °C, čo sú mimoriadne hodnoty.

Je teda evidentné, že v prízemnej vrstve, ktorú budú zohrievať slnečné lúče bude ešte teplejšie a teploty budú atakovať extrémne hodnoty.

Najvyššie teploty zamieria k +38 °C

Ešte v sobotu bude na našom území prevládať premenlivé počasie, ale prakticky už od nedele nás čaká na celom území prevažne jasné až polojasné počasie a tak by to malo byť takmer počas celého budúceho týždňa.

Už v nedeľu budú teploty v najteplejších lokalitách nášho územia atakovať hranicu +35 °C, ale ak sa tak aj nestane, tak celkom určite sa tak udeje už v nedeľu.

Od pondelka nás už tropický deň, teda deň, kedy teplota vystúpi nad hranicu +30 °C čaká už na takmer celom Slovensku.

Predbežne najteplejšími dňami by mala byť streda a štvrtok budúceho týždňa. V najteplejších lokalitách nášho územia môžu teploty atakovať až hodnotu +38 °C! Vývoj deň po dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd