Na Slovensku už sneží. Na cestách si dávajte pozor, tu sú prvé komplikácie a obmedzenia

19.11.2023 o 07:57 - Veronika Salayová

Po sobotňajšom snežení prichádza aj v nedeľu na naše územie ďalšia vlna sneženia od západu. Od ranných hodín sneží najmä na severozápade Slovenska a snehové zrážky začínajú spôsobovať prvé komplikácie a obmedzenia na cestách. 

Na Slovensku už sneží. Na cestách si dávajte pozor, tu sú prvé komplikácie a obmedzenia
Ilustračné. Foto: Dnes24

Počasie v nedeľný deň ovplyvňuje frontálny systém postupujúci od západu. Ten prináša na naše územie sneženie, ktoré sa na západe bude počas dňa bude meniť na dážď, prípadne dážď so snehom.

Denná teplota sa bude pohybovať od 0 do + 7°C, čo znamená, že sneh sa na mnohých miestach neudrží, resp. sa ani nevytvorí súvislá snehová pokrývka. K večeru si dajte pozor na silnejší vietor, ktorý bude na horách búrlivý a k večeru sa očakáva až víchrica.

Čo sa však dnešného rána týka, sneženie už spôsobilo prvé komplikácie a obmedzenia na cestách, a to najmä na horských priechodoch, ktoré sa pre nákladnú dopravu uzatvárajú. 

Tu si dajte pozor

Pezinská Baba je prejazdná iba vozidlá do 7,5 tony, Vernár, Šútovce a Fačkov sú uzavreté pre vozidlá nad 10 metrov, informuje Stella centrum.

Ostatné horské priechody sú na území Slovenska zjazdné, pričom povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na priechodoch Podspády, Oravská Lesná, Fačkov sa miestami nachádza kašovitý až utlačený sneh a na horskom priechode Huty je na vozovke zľadovatený sneh do 1 cm.

Kašovitý až utlačený sneh od 1 do 2 cm sa vyskytuje najmä na vozovkách ciest na Kysuciach, hornom Považí a v tatranskej oblasti. Na týchto cestách jazdite opatrne. 

Pred nami sú ešte veľmi nebezpečné hodiny. Po chladnej noci sú vozovky šmykľavé, a preto sa vodičom neodporúča jazdiť aspoň do poludňajších hodín. Mnohí vodiči totiž ešte nestihli prezuť svoje autá, čo môže byť nebezpečné. Následne budú teploty stúpať a situácia sa tak na cestách zlepší a upokojí.

Reklama MediaAd