Na Slovensku sa už blýska. Pozrite sa, kde sa tvoria búrky

Veronika Sádovská

Prvé dnešné búrky sa už začali tvoriť. Oblačnosť postupuje smerom na západ. Spadnúť môže lokálne aj väčšie množstvo zrážok.

Pomaly ale isto štartujeme búrkovú sezónu. Teploty sa dnes šplhajú poriadne vysoko a z tepla nám začali vznikať prvé búrky. Aká je teda aktuálna situácia?

Búrky z tepla

Teploty sa na Slovensku šplhajú k +28 °C. Najteplejšie je zatiaľ v Prievidzi +27,4 °C, Dudinciach +27,3 °C, Hurbanove a Milhostove +27,2 °C a v Mochovciach +27 °C. Aj na ďalších miestach sa teplota šplhá nad +25 °C.

V tomto teplom a zároveň vlhkom vzduchu sa ľahko tvorí kopovitá oblačnosť, z ktorej vznikajú aj prvé dnešné búrky. Väčšinou sa tvoria nad kopcovitými oblasťami stredného Slovenska.

Oblačnosť postupuje na západ až severozápad. Počas dnešného dňa majú byť búrky už o niečo silnejšia ako včera a to vidieť aj na počte bleskov, ktoré už udreli.

Počas posledných dvoch hodín sa zablýskalo už viac ako 200-krát, čo je viac ako za celý včerajší deň.

Lokálne aj naprší

Pri búrkach môže spadnúť miestami až okolo 20 mm zrážok. Inde na Slovensku pri prehánkach len do 5 mm.

Situáciu budeme sledovať. Ak chcete búrky sledovať s nami, môžete tak urobiť tu

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Zajtra
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd