Na Slovensku sneží. Bratislavčania upchali zasneženú Kolibu

Bratislava, Slovensko Peter Minárik

V noci na naše územie dorazila vlna sneženia, ktorá priniesla sneh aj do nášho hlavného mesta. Zrážky sa v týchto chvíľach vyskytujú najmä na strednom Slovensku.

Počas uplynulej noci sa od juhu nad naše územie nasunulo zrážkové pole. To do okolia Bratislavy a do Banskobystrického kraja prinieslo snehovú nádielku.

Tá v týchto chvíľach postupuje cez stredné Slovensko smerom na sever a prináša sneženie predovšetkým do oblasti stredného Slovenska, kde sneženie komplikuje dopravu.

Sneh začína komplikovať dopravu na strednom Slovensku

Podľa aktuálnej správy Slovenskej správy ciest sú cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na časti ciest západného a stredného Slovenska a v hornatejších oblastiach východného Slovenska sa na vozovke vyskytuje čerstvý, kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 3 cm. 

Horské prechody (HP) na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na HP Súľová, Grajnár, Vrchslatina, Pezinská Baba, Makov, Javorník, Donovaly, Šturec a Huty je na vozovke utlačený, kašovitý alebo čerstvý sneh hr. 1-2 cm.

Bratislavčania upchali Kolibu

Ranné sneženie zasiahlo aj Bratislavu. Sneh napadol aj v centre mesta. Aj oblasť Starého mesta je v týchto chvíľach zasnežená i keď povrch ciest je prevažne mokrý. Oveľa viac snehu napadlo vo vyšších častiach mesta Bratislava.

Bratislavčania sa tak húfne vydali s deťmi do vyšších polôh mesta na Kolibu, kde autá spôsobujú problémy.

Starosta mestskej časti Nové Mesto informoval, že na Kolibu prúdia autá z celého mesta a ľudia sú doslova všade.

Starosta vyzval ľudí, aby s autom nešli až na Kolibu a nechali svoje autá nižšie a vydali sa na Kolibu po vlastných.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd