Na Štrbskom plese o 11°C teplejšie ako v BA

Ľubomír Franko

Z teplotného hľadiska naozaj zriedkavá situácia nastala počas dnešného dňa. Vplyvom silnej inverzie ostal v nižších polohách "uväznený" studený vzduch. Teploty v nížinách stúpali len ojedinele, no zväčša sa udržovali až pod -2°C na západe a pod nulou na východe. Vo vyšších hladinách k nám však prúdil veľmi teplý a najmä suchý vzduch. Teplota v hladine 850 hPa na západe dosahovala až +7°C. Pod Tatrami sa postupne rozpadla aj nízka oblačnosť a teploty išli nahor aj v nižších polohách. Teplotná inverzia sa tam postupne zmiernila.

Počas dnešného dňa tak bolo najteplejšie na horách (vo výške 1500 až 2000 m n.m.). Zatiaľčo maximum v Lučenci dosiahlo -4°C a v Bratislave na Kolibe -3,8°C, na Štrbskom plese sa oteplilo až na +7,3°C a na Chopku až na +6,3°C ! Na Štrbskom plese tak bolo dnes až o 11,1°C teplejšie ako v Bratislave a až o 11,3°C teplejšie ako v Lučenci, čo sú naše najteplejšie lokality.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd