Na takmer celom území hrozia búrky

Peter Minárik

Stále sa naše územie nachádza v teplom a vlhkom vzduchu. Takýto vzduch je doslova živnou pôdou pre búrky. Tie sa vyskytli už skoro ráno a v priebehu dňa ich očakávajte naďalej. Ich intenzita bude v priebehu popoludnia narastať. Búrkové bunky sa začnú generovať najčastejšie vo východnej časti západného Slovenska a na západe stredného Slovenska. Najčastejšie by sa tak mali vyskytovať v Podunajskej nížine, na Považí, na Ponitrí, na Pohroní, na Horehroní a na Turci. Vyskytnúť sa však môžu na mnohých miestach západného a stredného Slovenska. 

Okolo poludnia by búrky od juhovýchodu až východu mali doraziť aj nad východné Slovensko. Najmenej búrok by sa dnes malo vyskytnúť v oblasti Spiša a Gemera. 

Takto to vyzerá so zrážkami počas dnešného dňa

Dnešné búrky by mali byť sprevádzané predovšetkým prívalovými zrážkami. Vyskytnúť sa však ojedinele môže aj krupobitie. Premenlivosť dnešných búrok bude veľká, preto odporúčame priebežne sledovať polohu a pohyb búrok TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd