Na západe už intenzívne sneží

Ľubomír Franko

Počasie na Slovensku je stále v inverznom charaktere, s výnimkou západného Slovenska. Počasie tam totiž ovplyvňuje výšková tlaková níž presúvajúca sa ponad západnú Českú republiku ďalej na juh až juhozápad. V súvislosti s ňou k nám dnes od západu dorazil studený front vo vyšších vrstvách atmosféry. Pozorovali sme ho zväčšením strednej oblačnosti v západnej polovici územia a taktiež výskytom slabého sneženia na vyššie spomenutom území.

Tlaková níž vo vyšších vrstvách sa presúva ďalej na juh až juhozápad, čo znamená, že najviac zrážok sa vyskytne na západnom Slovensku. Modely často podceňujú tieto situácie a napríklad na dnes očakávali sneženie len ojedinele (preto sa predpovede aktualizujú človekom a nie automaticky). Na západnom Slovensku nám už intenzívne sneží a do rána tam môže napadnúť do 5 centimetrov čerstvého snehu. Na ostatných miestach sa sneženie očakáva len ojedinele vo forme snehových prehánok alebo slabého sneženia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
33 °C / 15 °C
Magdaléna
Zajtra
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Streda
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd