Na západe sa Sabine rozfúkala. Priniesla nárazy o sile víchrice

Na západe sa Sabine rozfúkala. Priniesla nárazy o sile víchrice
Peter Minárik

Vietor predovšetkým na západe Slovenska teraz v podvečerných hodinách prechodne zosilnel a priniesol silné nárazy. Aj v nížinách sme zaznamenali nárazy o sile víchrice. Vietor však už postupne slabne.

Najsilnejší vietor sa mal vyskytnúť na čele postupujúceho frontu dnes medzi 12:00 až 15:00 no nestalo sa tak. Najsilnejší vietor o sile víchrice zostal pred bránami Slovenska, no aj napriek tomu sa na západe vo večerných hodinách rozfúkalo.

Vietor na západe dosahoval nárazy o sile 80 až 100 km/h. Spomedzi profesionálnych staníc fúkalo najsilnejšie v Jaslovských Bohuniciach, kde náraz dosiahol 102 km/h. V Bratislave na letisku bol nameraný náraz o sile 86,5 km/h.

Zaujímavejší je však pohľad na sieť amatérskych staníc Wunderground, ktorá je hustejšia. Na Stanici Reca, neďaleko Senca bol nameraný, krátko pred 17:00 náraz vetra o sile 101,5 km/h

V Sládkovičove bol nameraný náraz o sile 100,4 km/h. V Cíferi o sile 90,1 km/h, v Čiernom Brode o sile 88,5 km/h a v Moste pri Bratislave dosiahol náraz vetra silu 87,1 km/h.

Víchrica sa označuje pri priemernej rýchlosti vetra nad 81 km/h a z amatérskych staníc vyplýva, že priemerná rýchlosť vetra dosiahla maximá práve okolo 78-80 km/h. Vietor však v nárazoch silu víchrice dosiahol. Vietor by mal teraz na našom území slabnúť.

Na mapách môžete vidieť zaznamenané maximálne nárazy vetra za uplynulých 24 hodín.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd