Najsilnejšia búrka sezóny, hurikán Sam, bude smerovať do Európy

Veronika Sádovská

Hurikán 4. kategórie sa momentálne nachádza neďaleko Bermúd. Ako ex-hurikán si to zamieri už zajtra smerom k nášmu kontinentu.

Hurikán Sam mal ešte včera veľmi dobré podmienky a ostával v kategórii 4. Postupne sa však dostáva do severného Atlantiku, kde sú teploty už o niečo nižšie a postupne sa mení na silný extratropický cyklón. V polovici týždňa si to zamieri k nášmu kontinentu.

Priamo by mala táto búrka zasiahnuť v stredu Island a to hlavne silným vetrom a zrážkami, v tejto oblasti teda skôr snehovými. Ovplyvniť počasie však môže aj v ostatných krajinách severnej Európy a na Britských ostrovoch.

Počas týždňa sa už sformovala ďalšia tropická búrka Victor. Na túto sezónu už zostáva len meno Wanda a predpokladáme, že táto búrka sa onedlho tiež vytvorí. Aj tohtoročná sezóna je veľmi aktívna a keďže do jej konca ostávajú ešte dva mesiace, pravdepodobne sa aj tento rok vytvorí druhý zoznam mien.

Karibské more je extrémne teplé a práve tam sa pomaličky presúva aj búrková aktivita. Najteplejšie vody sú v okolí Malých Antíl, Kuby a Jamajky, Bahám a okolo južnej časti polostrova Florida.

Teploty morí a oceánov posilnia aj neskorú hurikánovú sezónu, preto aj október bude ešte veľmi bohatý na tropické búrky a možné hurikány.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd