Najsilnejšie tornádo za posledných 37 rokov. Vyvrátené stromy a poškodené mnohé budovy

Najsilnejšie tornádo za posledných 37 rokov. Vyvrátené stromy a poškodené mnohé budovy
Zuzana Macháčová

Rhode Island zasiahlo najsilnejšie tornádo za posledných 37 rokov. Živel narobil poriadne škody, no obete si tentoraz nevyžiadal. 

Americkým štátom Rhode Island sa v piatok prehnalo silné tornádo. Škody boli hlásené v mestách Jonhston, Scituate a North Providence.

Vietor sprevádzajúci živel fúkal rýchlosťou asi 185 km/h, informovala americká Národná meteorologická služba (NWS). Podľa agentúry išlo o najsilnejšie tornádo, ktoré zasiahlo Rhode Island od 7. augusta 1986.

Bez obetí

Kategória tornáda bola klasifikovaná ako EF-2 na rozšírenej Fujitovej stupnici. Živel vyvracal stromy a poškodil mnohé budovy. Našťastie, nie sú hlásené žiadne vážne zranenia ani obete.

„Tornádo narobilo poriadny neporiadok, išlo o najťažšie dochádzanie v mojom živote," povedal Randy Williams. Dodal: „Tornádo zasiahlo zadnú časť môjho auta tak silno, že ma odnieslo do priľahlého pruhu. Bol som naozaj vydesený. Bol to strašný zážitok."

V roku 1986 zažil Rhode Island deň plný tornád vo svojej histórii. Počas 24 hodín zosadli 3 tornáda. Vietor vtedy fúkal rýchlosťou až 180 km/h.

Ničivé tornáda sa prehnali v mestách Cumberland, Burrillville a North Smithfield medzi 7. a 8. augustom, uviedla meteorologická služba. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
23 °C / 5 °C
Viola
Zajtra
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd