Najteplejší deň tohto roka. Z tepla sa tvoria aj početné búrky

Veronika Sádovská

Dnešný deň je zatiaľ najteplejší v tomto roku. Z tepla vznikli aj prvé búrky nielen u nás, ale aj v Česku.

Búrková sezóna definitívne štartuje. Spolu s teplým a vlhkým vzduchom sa začala tvoriť aj kopovitá oblačnosť, z ktorej spadli už desiatky milimetrov zrážok nielen u nás, ale aj v Českej republike.

Najteplejší deň tohto roku

Dnešný deň je aj najteplejším zatiaľ v tomto roku. Teploty dnes le veľmi tesne atakovali hranicu +28 °C. V Mochovciach bolo +27,9 °C, v Dudinciach +27,8 °C a v Hurbanove +27,7 °C.

Na najbližšie dni tieto teploty pravdepodobne neprekonajú. Zajtra by mala teplota vystúpiť na +26 °C a do soboty sa mierne ochladí na +21 °C.

Začala búrková sezóna

Napriek tomu z tepla začali vznikať početné búrky. Dnes boli o niečo silnejšie ako včera. Spadlo pri nich okolo 12 mm zrážok a za dnešný deň udrelo nad našim územím viac ako 2 200 bleskov.

Avšak búrky boli výraznejšie u našich severných susedov. Keďže oblačnosť sa presúva práve na severozápad, vzniknuté búrky u nás prechádzajú k našim susedom.

Hrozia aj lokálne povodne

Tam pri búrkach už spadlo viac ako 30 mm zrážok a udrelo takmer 10 000 bleskov. Aktuálne sa búrky nachádzajú na našom pohraničí a presúvajú sa na západ do Česka.

Práve tam hrozia v nižších oblastiach aj lokálne povodne. Po výdatných dažďoch zo začiatku týždňa je tam pôda nasýtená vlahou a nemusí tieto zrážky vsiaknuť v dostatočnej miere.

Bprky môťete sledovať aj na našom iRadare.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd