Nasledujúce dni budú mrazivé. Čakajte celodenné mrazy, v noci klesne teplota aj pod -10 °C

Veronika Salayová

Kým začiatok tohto týždňa bol veľmi teplý, v druhej polovici sa ochladí a toto ochladenie bude trvať viacero dní. Čaká nás tak séria chladných dní a ešte chladnejších nocí. 

Začiatok týždňa na naše územie priniesol opäť výrazne nadpriemerné teploty. Na Gemeri vystúpila teplota na takmer +14 °C, v oblasti Hontu bolo okolo +12 °C. 

Takéto teploty však na Slovensku najbližšie dni nečakajte. Do našej oblasti totiž prúdi od juhovýchodu chladný vzduch, ktorý prináša nízke teploty na celé naše územie.

V južných lokalitách teplota nad +4 °C nevystúpi a severných okresoch treba počítať s celodennými mrazmi. Nasledujúce noci budú poriadne mrazivé. 

Zamračené počasie so snehovými prehánkami

Dnes bude zamračené, hmlisto a na západe sa môže objaviť aj slabšie sneženie. Treba si dať pozor na hmlu a tvorbu poľadovice.

Na severe bude dnešná maximálna teplota -1 °C a na juhu +3 °C, lokálne +4 °C. Počas noci teploty klesnú teploty až k -10 °C, na juhu budú teploty miernejšie a budú sa pohybovať od 0 °C do -3 °C. 

V piatok nás čaká podobné počasie ako dnes s teplotami do +3 °C a na severe s celodennými mrazmi. Noc z piatku na sobotu však bude ešte mrazivejšia s teplotami okolo -5 °C, v oblasti Tatier bude aj -11 °C. 

Treba sa pripraviť aj na pomerne chladný víkend so snehovými prehánkami a s teplotami do +5 °C v južných okresoch. Na severe opäť čakajte celodenné mrazy s teplotami od -5 do 0 °C. 

Veľmi výrazné sneženie sa do konca týždňa nečaká, no štart do nového týždňa bude ešte chladnejší a črtá sa aj výraznejšie sneženie. V prílohe si môžete pozrieť teplotné mapky na nasledujúce dni. Viac o vývoji teplôt na našom území nájdete TU

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd