Našu oblasť zasiahli búrky. Priniesli stovky bleskov

Peter Minárik

Noc bola v našej oblasti pomerne zaujímavá. Na našom území snežilo, na západe pršalo, no nočné hodiny dokonca priniesli búrky, čo je v súčasnej ročnej dobe pomerne nezvyčajné.

Počas nočných hodín postupoval cez naše územie frontálny systém. Práve tento frontálny systém priniesol do našej oblasti ďalšiu vlnu zrážok.

Na strednom a východnom Slovensku išlo o zrážky snehové, no na západnom Slovensku pršalo. U našich susedov sa však dokonca vyskytovali aj búrky.

Búrky sú v tomto období nezvyčajné, no pri situácii akú máme teraz zasa tak nezvyčajné nie sú. Nachádzame sa totiž v silnom severozápadnom, dynamickom prúdení v ktorom sa stýkajú a premiešavajú jednotlivé vzduchové hmoty.

A práve vďaka tomu sa počas uplynulej noci vyskytlo v našej oblasti sa fronte niekoľko búrok. Prvé búrky sa vyskytli na pobreží Severného mora v Nemecku ešte včera vo večerných hodinách.

Následne sa počas noci búrky presúvali cez Nemecko a Poľsko pozdĺž českej hranice smerom k nášmu územiu.

Počas noci zaznamenali detektory bleskov v našej oblasti, teda nad strednou Európou viac ako 700 bleskových úderov.

Ojedinelé búrky sa môžu v našej oblasti vyskytovať aj nasledujúce dni. Situácia sa totiž výraznejšie nebude meniť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd