Nedeľa prináša letné počasie. Popoludní s avšak opäť objavia búrky

Peter Minárik

Aj nedeľa začína na viacerých miestach nášho územia s pomerne príjemným počasím. Viac oblačnosti je len na západe nášho územia. Popoludní sa však môžu objaviť aj prehánky, či búrky.

Počas včerajšieho dňa počasie rozdelilo naše územie na dve polovice. Zatiaľ čo v oblasti východného Slovenska od dopoludňajších hodín pršalo, tak na západe prevládalo prevažne slnečné a teplé počasie. Dnešné počasie opäť rozdeľuje Slovensko. Zatiaľ čo na takmer celom našom území je slnečno, tak v oblasti západného Slovenska je pomerne veľa oblačnosti.

Môže za to opäť línia konvergencie, ktorá sa tiahne z Česka, cez Rakúsko až do Maďarska. Tá sa nachádza pred studeným frontom a tak na aktuálnom družicovom zábere možno vidieť, že oblačnosti je dnes v tejto oblasti mnoho.

aktuálna oblačnosť nad našou oblasťou
aktuálna oblačnosť nad našou oblasťou

Popoludní sa opäť vyskytnú búrky

Už od rána v Nemecku, na juhu Česka, v Rakúsku, v Slovinsku či v Chorvátsku prší a vyskytujú sa pomerne výrazné búrky. Naše územie dnes výdatnejšie zrážky obídu. Očakávajú sa totiž len búrky.

V priebehu popoludňajších hodín sa začne vytvárať na našom území kopovitá oblačnosť z ktorej sa môžu vyformovať prehánky, či ojedinelé búrky.

Prehánky a búrky budú opäť v podobe početnejších a samostatných buniek, ktorých najnebezpečnejším sprievodným javom bude zosilnenie dažďa.

Búrky čakajte aj v priebehu týždňa

Situácia v budúcom týždni bude podobná akú máme na našom území v priebehu tohto víkendu.

Počasie na našom území bude aj naďalej ovplyvňovať nevýrazné tlakové pole, ktoré bude prinášať ustálené, prevažne slnečné počasie, no v priebehu popoludnia sa začne vytvárať kopovitá oblačnosť a objaviť sa môžu postupne prehánky, či búrky.

Príjemnou správou je však to, že letné počasie by malo na našom území pokračovať aj v budúcom týždni. Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v intervale +23 až +30 °C.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Zajtra
Polooblačno
26 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Skoro jasno
29 °C / 8 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
34 °C / 12 °C
Božena
Nedeľa
Horúco
37 °C / 8 °C
Krištof
Pondelok
Prehánky, búrky
30 °C / 15 °C
Marta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd