Nepriaznivé počasie zasiahlo aj Taliansko. Prudký vietor tam spôsobil škody a narušil dopravu

Nepriaznivé počasie zasiahlo aj Taliansko. Prudký vietor tam spôsobil škody a narušil dopravu
Zuzana Macháčová

Hasičské zbory majú na východe strednej časti Talianska plné ruky práce. Prudký vietor tam spôsobil škody a narušil dopravu.

Vlna nepriaznivého počasia v sobotu znovu zasiahla niekoľko talianskych regiónov, informovala tlačová agentúra ANSA.

V Ligúrii na severozápade Talianska dosahoval vietor v nárazoch rýchlosť 143 km/h. Námorná doprava bola pozastavená v prístave Livorno na pobreží Ligúrskeho mora v stredotalianskom regióne Toskánsko. Západný vietor dosahoval rýchlosť 93 km/h a dvíhal vlny, ktoré dosahovali výšku viac ako štyri metre.

Zasahovali viac ako 300-krát

Hasičské zbory zasahovali v regióne Marky, na východe strednej časti Talianska, vyše 300-krát, keďže prudký vietor tam spôsobil škody a narušil dopravu.

Ďalších 150 zásahov bolo v oblasti mesta Rimini na pobreží Jadranského mora, kde pre popadané stromy vznikla rozsiahla núdzová situácia.

Zdroj: Filomena Flotia
Zdroj: Filomena Fotia

Stav pohotovosti

Sneh spôsobil zmätok v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko a v severotalianskej provincii Južné Tirolsko, ktoré ostali od seba oddelené. 

Horský Brennerský priesmyk pokryla 30 centimetrov hrubá vrstva snehu a ďalej na juh pršalo. Medziregionálny úrad pre povodie rieky Pád vyhlásil stav pohotovosti vzhľadom na stúpajúcu hladinu vody v riekach v regióne Emilia a v niektorých prípadoch aj v Lombardsku.

Predovšetkým stúpa hladina vody v rieke Enza, ktorá je hlavným prítokom najväčšej rieky Talianska. Celú situáciu sledujeme ONLINE, kde vám prinášame najčerstvejšie informácie od nás, ale aj zo zahraničia. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd