Nitrou sa v noci prehnali intenzívne zrážky. Voda zaplavila kúpalisko

Nitrou sa v noci prehnali intenzívne zrážky. Voda zaplavila kúpalisko
Zuzana Macháčová

Intenzívne búrky počas noci vyčíňali aj v okolí Nitry. Voda v noci zaplavila časť technického zariadenia na kúpalisku.

Po horúcej a slnečnej sobote dorazil v noci veľmi intenzívny dážď, ktorý páchal v niektorých mestách aj škody.

Prívalový dážď v noci zo soboty na nedeľu zasiahol aj Nitru a spôsobil po nedávnych záplavách ďalšie problémy. Pocítili ich najmä obyvatelia mestskej časti Kynek, ale aj návštevníci mestského kúpaliska, na ktorom sa počas tohto víkendu začala letná sezóna.

Voda zaplavila kúpalisko

Voda v noci zaplavila časť technického zariadenia na kúpalisku. „Zasiahnuté bazény budú dočasne zatvorené. Na odstránení poruchy aktívne pracujeme,“ informovalo kúpalisko. Jeho pracovníci v priebehu dňa odčerpávali vodu zo strojovne, výšku škôd zatiaľ nevyčíslili.

 


Prívalový dážď opäť zaplavil aj mestskú časť Kynek, najmä ulicu Nad Hrabinou. Práve tam ešte nestihli obyvatelia odstrániť škody, ktoré spôsobil silný dážď v pondelok 10. júna. Vtedy vyhlásilo mesto mimoriadnu situáciu, na mieste zasahovali nielen hasiči, ale aj pohotovostná vojenská jednotka. Voda s blatom zatopila domy a pivnice, dostala sa aj do áut.

Necelý týždeň po prvých záplavách sa situácia zopakovala. Na mieste opäť zasahujú hasiči a dobrovoľníci, ktorí pomáhajú miestnym obyvateľom. Primátor Marek Hattas zvolal na pondelok (17. 6.) krízový štáb, ktorý bude hľadať riešenie, aby sa situácia v lokalite neopakovala.

Záplavy v okolí Skalice

Voda dnes zaplavila aj cestu v okolí Skalice medzi obcami Rohov a Rybky. Cestu medzi obcami zaplavilo a stala sa na istý čas neprejazdná. Voda sa z cesty medzi obcami Rohov a Rybky postupne stiahla, na ceste však zostali nánosy blata.

 

Našťastie zrážky ustali a od zajtra nás čaká príjemnejšie počasie. Viac o vyhliadke počasia na ďalšie dni sa dozviete v našej dennej predpovedi počasia.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd